GRM0225C1E8R0BA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E8R0BA03L
Description
CAP CER 8PF 25V C0G/NP0 01005
228.6μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
8pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Murata Electronics GRM0225C1E8R0BA03L
GRM 8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)