GRM0225C1E6R6CA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E6R6CA03L
Description
CAP CER 6.6PF 25V C0G/NP0 01005
Stock
11
In Stock :
11
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
6.6pF
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
0402
Case Code (Imperial) :
1005
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
C0G
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Murata Electronics GRM0225C1E6R6CA03L
GRM 6.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)