GRM0225C1E5R6CA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E5R6CA03L
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 01005
Stock
99
In Stock :
99
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
0402
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
5.6pF
Case Code (Imperial) :
1005
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V