GRM0225C1E5R1WDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E5R1WDAEL
Description
CAP CER 5.1PF 25V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.1pF
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
GRM0225C1E5R1WDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E5R1WDAEL
GRM 5.1pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E5R1WDAEL Overview
Programs on this device are of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
GRM0225C1E5R1WDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V