GRM0225C1E4R2BA03L
Mfr.Part #
GRM0225C1E4R2BA03L
Description
CAP CER 4.2PF 25V C0G/NP0 01005
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.1pF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
4.2pF
Murata Electronics GRM0225C1E4R2BA03L
GRM 4.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)