GRM0225C1E3R7WDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E3R7WDAEL
Description
CAP CER 3.7PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance :
3.7pF
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Datasheets
GRM0225C1E3R7WDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E3R7WDAEL
GRM 3.7pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E3R7WDAEL Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
GRM0225C1E3R7WDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V