GRJ21BR71H474ME01L
Mfr.Part #
GRJ21BR71H474ME01L
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
1.25mm
Capacitance :
470nF
Width :
1.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
2mm
Datasheets
GRJ21BR71H474ME01L
Murata Electronics GRJ21BR71H474ME01L
470nF Ceramic Capacitor 0805