GR321AD72E153KW01J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GR321AD72E153KW01J
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER 0.015UF 250V X7T 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
GR3
Product Depth (mm) :
1.25
Product Weight (g) :
Capacitance :
0.015 uF
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Features :
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
10%
Number of Terminals :
2
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product Status :
Active
Mounting :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7T
HTS :
Width :
1.25 mm
Lead Style :
Termination Style :
Pad
Product Type :
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Dissipation Factor (%) :
1
Product Height (mm) :
1
Subcategory :
Capacitors
Case Style :
Ceramic Chip
Brand :
Packaging :
Tape and Reel
Dielectric :
X7T
Failure Rate :
Capacitance Value :
0.015uF
Voltage :
250VDC
Microwave Application :
No
Murata
Length :
2 mm
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Length (mm) :
2
Ratings :
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Construction :
Flat
Lead Spacing :
ECCN (US) :
EAR99
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GR321AD72E153KW01J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0805, Voltage:250VDC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, GR321AD72E153KW01J pinout, GR321AD72E153KW01J datasheet PDF, GR321AD72E153KW01J amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GR321AD72E153KW01J ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GR321AD72E153KW01J
GR3 0.015 uF 250V Ceramic Capacitor 10% X7T 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805