GQM1885C2A6R4CB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A6R4CB01J
Description
CAP CER MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
100V
Positive Tolerance :
3.91%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Width :
800μm
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
3.91%
Capacitance :
6.4pF
Multilayer :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
Package / Case :
Datasheets
GQM1885C2A6R4CB01J
Murata Electronics GQM1885C2A6R4CB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 6.4pF 100V