GQM1885C2A6R3CB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A6R3CB01J
Description
CAP CER MLCC
Package / Case :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Positive Tolerance :
3.97%
Width :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
C0G
Pbfree Code :
yes
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Negative Tolerance :
3.97%
Capacitance :
6.3pF
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Datasheets
GQM1885C2A6R3CB01J
Murata Electronics GQM1885C2A6R3CB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 6.3pF 100V