GQM1885C2A5R9DB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A5R9DB01J
Description
CAP CER MLCC
WRAPAROUND
Width :
800μm
Capacitance :
5.9pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Positive Tolerance :
8.47%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
8.47%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Multilayer :
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
800μm
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Mounting Feature :
2
Datasheets
GQM1885C2A5R9DB01J
Murata Electronics GQM1885C2A5R9DB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 5.9pF 100V