GQM1885C2A5R5DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C2A5R5DB01D
Description
CAP CER MLCC
EAR99
Mounting Feature :
C0G
Negative Tolerance :
9.09%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
100V
Surface Mount :
yes
Width :
800μm
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Capacitance :
5.5pF
Thickness :
800μm
Positive Tolerance :
9.09%
Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM1885C2A5R5DB01D
Murata Electronics GQM1885C2A5R5DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 5.5pF 100V