GQM1885C2A5R2CB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A5R2CB01J
Description
CAP CER MLCC
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
Mounting Feature :
C0G
Length :
1.6mm
Multilayer :
yes
Negative Tolerance :
4.81%
800μm
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
yes
Positive Tolerance :
4.81%
Capacitance :
5.2pF
Dielectric Material :
Ceramic
Width :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
GQM1885C2A5R2CB01J
Murata Electronics GQM1885C2A5R2CB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 5.2pF 100V