GQM1885C2A4R5CB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A4R5CB01J
Description
CAP CER MLCC
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Positive Tolerance :
5.56%
Width :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
5.56%
Capacitance :
4.5pF
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Pbfree Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
GQM1885C2A4R5CB01J
Murata Electronics GQM1885C2A4R5CB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 4.5pF 100V