GQM1885C2A3R8DB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A3R8DB01J
Description
CAP CER MLCC
C0G
Length :
1.6mm
WRAPAROUND
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Package / Case :
Width :
800μm
Positive Tolerance :
13.16%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Negative Tolerance :
13.16%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Surface Mount :
Capacitance :
3.8pF
Dielectric Material :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
GQM1885C2A3R8DB01J
Murata Electronics GQM1885C2A3R8DB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 3.8pF 100V