GQM1885C2A3R4DB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A3R4DB01J
Description
CAP CER MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
EAR99
Negative Tolerance :
14.71%
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
3.4pF
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
100V
Positive Tolerance :
14.71%
Width :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
WRAPAROUND
Length :
1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
GQM1885C2A3R4DB01J
Murata Electronics GQM1885C2A3R4DB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 3.4pF 100V