GQM1885C2A3R1DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C2A3R1DB01D
Description
CAP CER MLCC
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Positive Tolerance :
16.13%
Width :
800μm
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Negative Tolerance :
16.13%
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
3.1pF
Thickness :
800μm
Length :
1.6mm