GQM1885C2A2R6DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C2A2R6DB01D
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
2.6pF
Width :
800μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
1.6mm
Positive Tolerance :
19.23%
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
19.23%
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
GQM1885C2A2R6DB01D
Murata Electronics GQM1885C2A2R6DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 2.6pF 100V