GQM1885C2A2R3DB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A2R3DB01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Negative Tolerance :
21.74%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
100V
Positive Tolerance :
21.74%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Length :
1.6mm
Capacitance :
2.3pF
Reach Compliance Code :
Compliant
Thickness :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM1885C2A2R3DB01J
Murata Electronics GQM1885C2A2R3DB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 2.3pF 100V