GQM1885C2A1R8DB01J
Mfr.Part #
GQM1885C2A1R8DB01J
Description
CAP CER MLCC
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
27.78%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
27.78%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Thickness :
800μm
ECCN Code :
EAR99
Length :
1.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Capacitance :
1.8pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM1885C2A1R8DB01J
Murata Electronics GQM1885C2A1R8DB01J
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1.8pF 100V