GQM1885C2A1R6DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C2A1R6DB01D
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Multilayer :
yes
Negative Tolerance :
31.25%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Length :
1.6mm
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
800μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
1.6pF
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Compliant
Positive Tolerance :
31.25%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
GQM1885C2A1R6DB01D
Murata Electronics GQM1885C2A1R6DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1.6pF 100V