GQM1885C2A1R5DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C2A1R5DB01D
Description
CAP CER MLCC
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
2
JESD-609 Code :
e3
Positive Tolerance :
33.33%
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Negative Tolerance :
33.33%
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
Capacitance :
1.5pF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM1885C2A1R5DB01D
Murata Electronics GQM1885C2A1R5DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1.5pF 100V