GQM1885C1H9R6DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C1H9R6DB01D
Description
CAP CER MLCC
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Capacitance :
9.6pF
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Positive Tolerance :
5.21%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Multilayer :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
800μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Negative Tolerance :
5.21%
Datasheets
GQM1885C1H9R6DB01D
Murata Electronics GQM1885C1H9R6DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 9.6pF 50V