GQM1885C1H8R5DB01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GQM1885C1H8R5DB01D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
8.5pF
Negative Tolerance :
5.88%
Length :
1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C