GQM1885C1H7R2DB01D
Mfr.Part #
GQM1885C1H7R2DB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Compliant
Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
yes
Negative Tolerance :
6.94%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
800μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
6.94%
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
7.2pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
GQM1885C1H7R2DB01D
Murata Electronics GQM1885C1H7R2DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 7.2pF 50V