GQM1555C2D7R2CB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D7R2CB01D
Description
CAP CER 7.2PF 200V NP0 0402
Capacitance :
7.2pF
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25pF