GQM1555C2D7R0WB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D7R0WB01D
Description
CAP CER 7PF 200V NP0 0402
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated DC :
200V
GQM
Multilayer :
Capacitance :
7pF
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm