GQM1555C2D3R7WB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D3R7WB01D
Description
CAP CER 3.7PF 200V NP0 0402
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
3.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GQM1555C2D3R7WB01D
GQM 3.7pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GQM1555C2D3R7WB01D Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 200V.
GQM1555C2D3R7WB01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V