GPSS149DM0-001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GPSS149DM0-001
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
ANT GPS SV STM CENTER 149MHZ
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
3 Weeks
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency (Center/Band) :
149MHz
Number of Bands :
1
RF Family/Standard :
Navigation
Applications :
GPS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
GPSS149DM0-001
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz 149MHz GPS