GP10D-6453M3/73
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GP10D-6453M3/73
Manufacturer
Vishay
Description
DIODE GEN PURPOSE DO204AL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Single
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
GP10D-6453M3/73
Tape & Box (TB)
GP10D-6453M3/73 Overview
GP10D-6453M3/73 Features
GP10D-6453M3/73 Applications
There are a lot of Vishay Semiconductor Diodes Division
GP10D-6453M3/73 applications of single-phase diode rectifier.
  • DC motor control and drives
  • Battery chargers
  • Welders
  • Power converters
  • Reverse Polarity Protection
  • Ultra High-Speed Switching
  • Freewheeling
  • Polarity Protection Diode
  • Recirculating Diode
  • Switching Diode
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • ROHM Semiconductor
    DIODE SCHOTTKY 650V 10A TO263AB
  • onsemi
    DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35
  • SMC Diode Solutions
    DIODE GEN PURP 400V 1A SMA
  • SMC Diode Solutions
    DIODE GEN PURP 1KV 1A SMA
  • Nexperia
    DIODE GP 100V 215MA TO236AB