GNR45DHR
Mfr.Part #
GNR45DHR
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Solid State Relays
Voltage - Input :
4V~32VDC
Factory Lead Time :
3 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Screw Terminal
Package / Case :
Module
Mounting Type :
DIN Rail
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Load Current :
45A
Voltage - Load :
48V~600V
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Output Type :
AC
Packaging :
Bulk
Series :
GNR
Datasheets
GNR45DHR
Sensata Technologies – Crydom GNR45DHR
GNR45DHR datasheet pdf and Solid State Relays product details from Sensata-Crydom stock available at
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V