GNR10AHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GNR10AHZ
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Output Voltage :
24-280 VAC
Termination :
Screw Terminal
Circuit :
1NO
Input Polarity :
AC
Mounting :
DIN Rail, Panel
Input Signal :
180-280 VAC, 240 VAC
Current Rating :
10 A
Crydom
Number of Circuits :
1
Nominal Output Voltage :
12 VAC, 24 VAC, 48 VAC, 120 VAC, 208 VAC, 240 VAC, 277 VAC
Datasheets
GNR10AHZ
Sensata Technologies – Crydom GNR10AHZ
GNR10AHZ datasheet pdf and Solid State Relays product details from Crydom Inc stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V