GMC01CG390J25NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC01CG390J25NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
GMC
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.009 (0.22mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
39 pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
GMC01CG390J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC01CG390J25NT
GMC 01005 0402Metric Ceramic Capacitor 0.016L x 0.008W 0.40mm x 0.20mm C0G NP0 ±5% 39pF