GLFR2012T470M-LR
Mfr.Part #
GLFR2012T470M-LR
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 47UH 230MA 1.38OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
1.38Ohm
Inductance :
47μH
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Height :
1.25mm
Max DC Current :
230mA
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 1 month ago)
Current Rating :
230mA
Case Code (Imperial) :
Series :
GLFR
Current - Saturation :
50mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±20%
Depth :
1.35mm
Datasheets
GLFR2012T470M-LR
TDK Corporation GLFR2012T470M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD