GLFR2012T1R0M-LR
Mfr.Part #
GLFR2012T1R0M-LR
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 1UH 1.15A 58 MOHM SMD
Current Rating :
300mA
Max DC Current :
1.15A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
1.2446mm
Series :
GLFR
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
1.15A
Weight :
5.499807mg
Inductance :
1μH
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
DC Resistance (DCR) :
58mOhm
Datasheets
GLFR2012T1R0M-LR
TDK Corporation GLFR2012T1R0M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD