GKG6R067-07
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GKG6R067-07
Manufacturer
Sprague Goodman
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 2-6PF 100V SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Series :
SURFTRIM® GKG
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Package / Case :
SMD/SMT
Published :
ECCN Code :
EAR99
Adjustment Type :
Top
Width :
4mm
Size Code :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
200 ppm/°C
Length :
7mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
500 @ 10MHz
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Mount :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance Range :
2pF~6pF
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
2.72mm
Datasheets
GKG6R067-07
Sprague Goodman GKG6R067-07
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD