GKG30067-07
Mfr.Part #
GKG30067-07
Manufacturer
Sprague Goodman
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Trimmers, Variable Capacitors
Packing Method :
TR
Adjustment Type :
Top
Package / Case :
SMD/SMT
Series :
SURFTRIM® GKG
Temperature Coefficient :
450 ppm/°C
Published :
Height :
2.794mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Capacitance Range :
6.5pF~30pF
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Mount :
Surface Mount
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Datasheets
GKG30067-07
Sprague Goodman GKG30067-07
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD