GJM0335C1HR91WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1HR91WB01D
Description
CAP CER 0.91PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.91pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.05pF
Murata Electronics GJM0335C1HR91WB01D
GJM 0.91pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1HR91WB01D Overview
A 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
GJM0335C1HR91WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V