GJM0335C1HR68WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1HR68WB01D
Description
CAP CER 0.68PF 50V C0G/NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.68pF
Tolerance :
±0.05pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GJM0335C1HR68WB01D
GJM 0.68pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1HR68WB01D Overview
Programs on this device are of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
GJM0335C1HR68WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V