GJM0335C1HR22WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1HR22WB01D
Description
CAP CER 0.22PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
0.22pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Feature :
High Q, Low Loss
Murata Electronics GJM0335C1HR22WB01D
GJM 0.22pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1HR22WB01D Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
GJM0335C1HR22WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V