GJM0335C1H1R7BB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1H1R7BB01D
Description
CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
1.7pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
High Q, Low Loss
Murata Electronics GJM0335C1H1R7BB01D
GJM 1.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)