GJM0335C1ER68WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1ER68WB01D
Description
CAP CER 0.68PF 25V C0G/NP0 0201
10 Weeks
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.05pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
300μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Multilayer :
yes
Capacitance :
0.68pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Number of Terminations :
2
Murata Electronics GJM0335C1ER68WB01D
GJM 0.68pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1ER68WB01D Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
GJM0335C1ER68WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V