GJM0335C1ER47WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1ER47WB01D
Description
CAP CER 0.47PF 25V C0G/NP0 0201
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Cut Tape (CT)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.47pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
300μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±0.05pF
Multilayer :
yes
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Murata Electronics GJM0335C1ER47WB01D
GJM 0.47pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1ER47WB01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
GJM0335C1ER47WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V