GJM0335C1ER36WB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1ER36WB01D
Description
CAP CER 0.36PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
0201 (0603 Metric)
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.05pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
0.36pF
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Murata Electronics GJM0335C1ER36WB01D
GJM 0.36pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
GJM0335C1ER36WB01D Overview
This device's program size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
GJM0335C1ER36WB01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V