GJM0335C1E8R7DB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1E8R7DB01D
Description
CAP CER 8.7PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
C0G NP0
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
340.194278μg
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
8.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
25V
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Thickness :
330.2μm
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Length :
0.6mm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
0201 (0603 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Murata Electronics GJM0335C1E8R7DB01D
GJM 8.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)