GJM0335C1E6R6CB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1E6R6CB01D
Description
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201
RF, Microwave, High Frequency
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
25V
Mount :
Surface Mount
Thickness :
330.2μm
Case Code (Imperial) :
Depth :
300μm
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
6.6pF
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Length :
0.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Height :
300μm
Width :
0.3mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25pF
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GJM0335C1E6R6CB01D
GJM 6.6pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)