GJM0335C1E5R9DB01D
Mfr.Part #
GJM0335C1E5R9DB01D
Description
CAP CER 5.9PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
5.9pF
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
300μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness :
330.2μm
Series :
GJM
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Width :
0.3mm