GJM0225C1E2R2BB01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GJM0225C1E2R2BB01L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER 2.2PF 25VDC C0G 0.1PF 01
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
6.010099mg
Thickness :
200μm
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
200μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
yes
Positive Tolerance :
4.55%
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Negative Tolerance :
4.55%
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
400μm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Murata Electronics GJM0225C1E2R2BB01L
2.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations