GJM0225C1C9R4CB01L
Mfr.Part #
GJM0225C1C9R4CB01L
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
9.4pF
Height :
0.2mm
Positive Tolerance :
2.6596%
Negative Tolerance :
2.6596%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
GJM0225C1C9R4CB01L
Murata Electronics GJM0225C1C9R4CB01L
9.4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations