GJM0225C1C4R2CB01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GJM0225C1C4R2CB01L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Capacitance :
4.2pF
Surface Mount :
yes
Size Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
C0G
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
400μm
Thickness :
200μm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
5.9524%
Positive Tolerance :
5.9524%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
200μm
Height :
0.2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated DC :
16V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Multilayer :
yes
Datasheets
GJM0225C1C4R2CB01L
Murata Electronics GJM0225C1C4R2CB01L
4.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations